हिलोमा ट्याक्टर चलाउँदै सलमान खान, भिडियो भाइरल,हेर्नुहोस

मुम्बई – बलिउड अभिनेता सलमान खान ल कडाउनको शुरुवातदेखि नै पनवेलस्थित आफ्नो फार्महाउसमा छन् । त्यहाँ रहँदा उनले अरुलाई सहयोग पनि गरे । उनी आफ्नो काममा पनि उत्तिकै सक्रिय भएका छन् ।

सलमानले केही समयअघि धान रोप्दै गरेको तस्वीर शेयर गरेका थिए । यतिबेला उनी ट्याक्टर चलाउँदै गरेको भिडियो शेयर गरेका छन् ।

सलमानले सामाजिक सञ्जालमा शेयर गरेको भिडियोमा उनले ट्याक्टर जोतिरहेको देख्न सकिन्छ । उनले तस्वीर शेयर गर्दै लेखेका छन् – फार्मिङ ।

ल कडाउनका बेला किसान बन्दा उनी रमाएका पनि छन् । केही समयअघि पनि उनले एक तस्वीर शेयर गर्दै किसानलाई सम्मान गर्न अनुरोध गरेका थिए ।

यो पनि पढ्नुहोस, काठमाडौं । को रोना फै लन नदिन सरकारले चैत ११ देखिको ल कडाउन लागू गरेको थियो । जसका कारण लामो र छोटो दुरीका सवारी नचलेको चार महिना हुन लागेको छ । अब सरकारी कार्यालय र ब्यवसाय संचालन भएका कारण आवत जावत गर्न स्थानियलाई यातायातका साधन नचल्दा अप्ठेरो भएको छ । ल कडाउन खुकुलो हुँदै र्गपछि यातायात समेत सञ्चालन गर्न सरकारले तयारी सुरु गरेको छ ।

सरकारले छोटो दुरीका सवारी साधन संचालन गर्न अनुमति दिएको भएपनि ब्यवसायीहरुले यातायात चलाएका छैनन् । विभिन्न माग राखेर ब्यवसायीले सेवा सञ्चालन नगरेका हुन् । ल कडाउनले अति प्रभावित यातायात क्षेत्रलाई मौद्रिक नीतिले सम्बोधन गरेपछि व्यवसायीले सार्वजनिक यातायात सञ्चालन गर्ने तयारी गरेका छन्।

सरकारले असार अन्तिम साता छोटो दूरीमा (जिल्लाभित्रै) यातायात सञ्चालन खुला गरे पनि नेपाल यातायात व्यवसायी राष्ट्रिय महासंघलगायतले सञ्चालन गरेका थिएनन्। व्यवसायीको माग मौद्रिक नीतिले सम्बोधन गरेको भन्दै महासंघले यातायात सञ्चालनको तयारी थालेको बताइएको छ ।

महासंघका वरिष्ठ उपाध्यक्ष विजय स्वाँरले दुई÷तीन दिनको तयारीपछि यातायात सञ्चालन गर्ने जानकारी दिए। ‘हामी भोलि र पर्सि सरकारसँग छलफल गरेर सम्भवत ६ गतेबाट गाडी चलाउँछौँ । मौद्रिक नीति ठीक छ तर लामो दूरीको पनि खोल्नुपर्छ, जिल्लाभित्रको खुलेर मात्र हुँदैन,’ उनले भने।

सरकारले मौद्रिक नीतिमार्फत यातायात क्षेत्रको बैङ्क सावाँ र ब्याज छ महिनादेखि एक वर्षसम्म समय थप गर्ने भएको छ । सहुलियतपूर्ण कर्जा, पुर्नकर्जाको व्यवस्था गरेको छ।

को रोनाबाट अति प्रभावित पेसा व्यवसाय सञ्चालनका लागि ५० अर्ब रुपियाँको कोष सञ्चालनमा ल्याएर यातायात क्षेत्रलाई पनि समेटिएको छ । जसले गर्दा यातायात सुचारु गर्न सहज भएको महासंघले जनाएको छ।

मौद्रिक नीतिको कार्यविधि कस्तो आउँछ भनेर व्यवसायीले पर्खिएका छन् । उपाध्यक्ष स्वाँर भन्छन् ‘कार्यविधि आउनुप¥यो, यातायात क्षेत्रलाई राम्रै घोषणा भएको छ तर कार्यान्वयन पक्ष चु नौतीपूर्ण देखिन्छ, त्यो हेर्न बाँकी छ।’

सरकारले तत्कालका लागि ५० प्रतिशत भाडा वृद्धि गरी छोटो दूरीका सार्वजनिक यातायात सञ्चालन खुला गरेको थियो तर यातायात क्षेत्रलाई राहत प्याकेज दिनुपर्ने भन्दै ठूला व्यवसायीले गाडी चलाएका थिएनन् । महासङ्घले यही अवस्थामा सार्वजनिक सवारी सञ्चालन गर्ने नसकिने भन्दै भाडा वृद्धिको वि रोध गरेको थियो तर मौद्रिक नीति आएपछि भने यातायात सञ्चालन गर्ने भएको छ।

छोटो दूरीका यातायात खुला गरेपछि काठमाडौँ उपत्यकामा सुन्दर यातायातका विद्युतीय बस, मयुर यातायात, संयुक्त, महानगर, साझा यातायातले सेवा सुरु गरिरहेका छन् । ट्याक्सी तथा टेम्पो पनि सञ्चालन भएका छन्।

तपाईको प्रतिक्रिया

सम्बन्धित समाचार